Ünlü oyuncu yeni bir rekora imza attı

0 8

Bundesliga Kulübü içerisinde Borussia Dortmund Kulübü’nün formasını giymekte olan Norveç asıllı golcülerden Erling Haaland bu hafta içerisinde daha yeni bir rekor kırmış oldu. Haaland, Dortmund Kulübü’nün Stuttgart Kulübü’yle oynamış olduğu maç esnasında 36.04 kilometreyle koşup Bundesliga Kulübü’nün hız rekorunu kırmış oldu. Bundesliga Kulübü içerisinde bundan daha önce gerçekleşen hız rekoru da 35.95 kilometrelik hızla Bayern Münih Kulübü içerisinden Alphonso Davies’e ait durumdaydı.

Borussia Dortmund Kulübü’nün genç yıldızlarından biri olan Erling Haaland, rekorlarının arasına yeni bir tanesini daha ilave etmiş oldu. Dortmund Kulübü’nün Bundesliga içerisinde Stuttgart’ı 3 – 2’lik skorla mağlup etmiş olduğu karşılaşmaya Norveç asıllı forvet damgasını vurmuş oldu. Norveç asıllı futbolcu ayrıca, Almanya’nın en hızlı futbolcusu konumuna gelmeyi de başarmış oldu. Sporarena’nın aktarmış olduğu habere bakılırsa; Dortmund Kulübü, Stuttgart Kulübü’yle oynamış olduğu maç esnasında 36.04 kilometreyle koşup Bundesliga’nın hız rekorunu da kırmış oldu.

Norveç asıllı olan golcünün Almanya içerisinde hız rekoru kırmış olması sosyal medya üzerinde de çok geniş bir yankı uyandırmış durumdayken ‘Çılgın durumdaki Haaland Bundesliga’nın hız rekorlarını kırdı. Bu denli iri şekilde gözüken bir insan bunu nasıl yapmayı başarabilir? Ciddi anlamda fazlasıyla özel bir futbolcu’ şeklinde yorumlar da yazıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.