Transferle ilgili kararını vermiş durumda

0 9

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün çok uzun bir zamandan beri kadrosuna katma konusunda isteği bulunan Aleksandar Kolarov’da mutlu sona ulaşmayı başaramamıştı.

Roma ile sözleşmesinin uzatmadan hemen öncesinde devreye girmiş bulunan Fenerbahçe Spor Kulübünün yönetimi yıldız futbolcunun menajerini aracı ederek abisini de Türkiye’ye getirmiş idi. Daha sonrasında ise İtalyan kulübü yıldız durumda bulunan futbolcusuyla görüşme yapmış ve taraflar 1+1 senelik bir sözleşme hususunda anlaşmaya varmışlardı.

Sırp futbolcu için önerilmiş olan sözleşme içerisinde eğer 1 senelik opsiyonun kullanılmaması durumunda 1.5 milyon Euro tutarında bir tazminat ödenmesi konusunda da bir karar verilmişti. Opsiyonun kullanılacak olması ve Kolarov’un 2 senelik zaman zarfında Roma’da kalması halinde de yıldız oyuncu toplam olarak 5 milyon euro değerine sahip bir garanti ücret kazanacak olduğu duyurusu yapılmıştı.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün çok uzun zamandan beri ilgilenmekte olduğu Roma’nın tecrübeli sol beki Kolarov kariyeri konusunda kararını vermiş durumda.

Ajansspor platformunun İtalyan basınına dayandırmış olduğu söz konusu habere bakılırsa Kolarov, profesyonel bir durumdaki futbolculuk yaşamını sona erdirdikten sonra Roma’da idari ekip içerisinde yer alma konusunda istekli. Sırp asllı olan oyuncunun kontratı, bu sezonda belli maç sayısına ulaşmış olması durumunda 2022 senesine kadar uzamış olacak.

34 yaşında bulunan futbolcu İtalyan kulübü içerisinde toplam olarak 122 tane maç içerisinde süre almakla birlikte 18 tane gol attı ve ayrıca 20 tane de asist yapmış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.