Transferle alakalı piyasanın çok yüksek olmasına değinmiş durumda

0 12

Manchester City Kulübü’nün Teknik Direktörü olarak görev yapan Pep Guardiola, transfer ile alakalı piyasanın pahalılığından şikayet etmiş durumda. Başarılı olan hoca, ‘Bu fiyatlar ile hiç bir şekilde santrfor alamayız. Ödeme gerçekleştirebilmemiz de olanaksız. Tüm kulüpler çok zor bir vaziyette ve bizler de bu konuda bir istisna değiliz. Bugünden bakıldığı zaman; santrfor alamama konusundaki ihtimalimizin, alabilme ile alakalı ihtimalimizden çok daha yüksek olduğunu düşünmekteyim’ ifadeleriyle konuşma gerçekleştirdi.

Ekonomiyi vurmuş olan pandemi, dünya üzerindeki en zengin kulüpler arasında yer alan Manchester City Kulübünü de etkilemiş durumda. Agüero’nun ayrılma kararı almasının sonrasında forvete Haaland’ı getirecek olduğu konuşulmakta olan İngiliz devinin hocası olarak görev yapan Guardiola, bu konuyla alakalı olarak bir açıklamada bulundu. Başarılı durumda bulunan teknik adam, 200 milyon Euro tutarlarına kadar çıkmanın aslında bir hayal olduğunu ifade etti.

Ada takımının teknik patronluğunu üstlenen Guardiola, ‘Piyasa içerisinde yer alan bu fiyatlar ile hiç bir şekilde santrfor alımı yapamayız. Bu miktarları ödeme yapabilmemiz olanaksız. Tüm kulüpler çok zor bir vaziyette ve bizlerde bu konuda bir istisna değiliz. Bugünden bakıldığı zaman; santrfor alamama ile alakalı ihtimalimizin, alabilme konusundaki ihtimalimizden daha yüksek bir durumda olduğunu düşünüyorum’ ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.