Transferdeki tüm engeller ortadan kalktı!

0 9

Henry Onyekuru’yla ilgili olarak Monaco kapıları resmi bir şekilde kapanmış oldu. Monaco’da teknik direktör görevinde bulunan Niko Kovac, Galatasaray Spor Kulübü’nün yeniden kadrosuna katma konusunda istekli olduğu yıldız futbolcu bir kez daha Fransız ekibi içerisinde forma giyemeyecek olduğunu ifade etti.

Fransa Ligi takımları arasındaki Monaco Kulübü içerisinde kadro dışı almış bulunan Henry Onyekuru, Hırvat asıllı teknik adamlardan Niko Kovac’ın tam anlamı ile gözünden düşmüş durumda. Niko Kovac, 23 yaşında bulunan Nijerya asıllı başarılı futbolcunun Monaco Kulübü içerisinde oynama gibi bir şansının bulunmadığını ifade etti. Monaco kulübü içerisinde bu sezonda iki tane lig maçına ilk 11’de başlamış bulunan ve toplam olarak yalnızca dört tane lig maçı esnasında forma giyme şansı yakalayan Henry Onyekuru, 143 dakikalık bir süre boyunca sahada kalabildi. 19 Eylül tarihinde gerçekleşen Rennes maçı esnasında sadece dokuz dakika süre almış olan ve bunun ardından bir daha hiç bir şekilde forma giyememiş olan Niyeryalı yıldız, kadro dışı bırakılmış oldu.

Hırvat asıllı olan teknik adamlardan Niko Kovac, Henry Onyekuru’ya bir daha hiç bir şekilde şans vermeyecek olduğu konusunda da açıklamad bulundu. Ardımızda bırakmış olduğumuz haftalar içerisinde Türkiye’ye gelmiş bulunan William D’Avila, Henry Onyekuru’ya Galatasaray Spor Kulübü’nün yanında İstanbul ilinden farklı takımların da talip olduğunu duyurmuş oldu. Özellikle de Galatasaray Spor Kulübü’nün Teknik Direktörü görevinde bulunan Fatih Terim’in kadro içerisinde görme konusunda isteği bulunan Henry Onyekuru ile alakalı olarak menajer William D’Avila görüşmelere başlamış durumdayken, Monaco Kulübünün bonservisle satış veyahut mecburi satın alma opsiyonu bulunan özel bir teklife sıcak bakabilecek olduğu bilgisine de ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.