Transfer görüşmeleri koronavirüsten dolayı durdu

0 8

İngiliz ekiplerinden biri olarak öne çıkan Leicester City, Barcelona kulübü ile birlikte Liverpool kulübü ve Manchester City kulübü gibi dünya devlerinin ilgilenmeye başladığı milli futbolculardan Çağlar Söyüncü’yle yeni sözleşme hususunda yapılmaya başlayan görüşmeleri koronavirüs salgınından dolayı askıya almış durumda.

Barcelona kulübünün yanı sıra Liverpool kulübü ile birlikte Manchester City kulübü gibi takımların transfer listelerinin ilk sırası içerisinde kendisine yer bulan Çağlar Söyüncü’yle alakalı dikkatleri çeken bir gelişme yaşanmış durumda. Milli durumda bulunan yıldızın kulübü Leicester City kulübü, koronavirüsle alakalı salgından dolayı sözleşme görüşmelerini durdurma konusunda bir karar aldı.

İngiliz ekibinde görevli olan teknik direktör Brendan Rodgers; Çağlar Söyüncü ile birlikte James Maddison’la yeni sözleşme hususunda yapılmakta olan görüşmelerin daha sonrasında sürdürmek üzere askıya alınmış olduğu konusunda açıklamada bulundu. Buna rağmen ise İngiliz Basını, Leicester kulübünün her iki tane oyuncuyu da takım içerisinde tutma konusunda istekli olduğunu ve bundan dolayı da gelecek aylar içerisinde tekrardan masaya oturulacak olduğunu ileri sürdü. Çağlar Söyüncü, 2018 senesinin yaz transfer dönemi içerisinde 21 milyon euro tutarındaki bir ücret karşılığında Leicester’a transfer gerçekleştirilmişti.

İngiliz ekibi ile 2023 senesine kadar sözleşmesi bulunmakta olan milli yıldız; takımının bu sezon içerisinde Premier Lig’de oynamakta olduğu 29 tane maçın 28 tanesinde forma giymiş oldu. 24 yaşında bulunan stoper, bu söz konusu maçların tamamında da ilk 11 içerisinde başlamış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.