Trabzonspor’un kasası dolmuş olacak

0 12

Fransa Ligue 1 içerisinde milli yıldızlarımızın formasını giymeye devam ettiği Lille Kulübü şampiyonluğa koşmaya devam ediyor. Bu söz konusu başarının mimarları arasında yer alan Yusuf Yazıcı, Avrupa içerisinde transferin gözde isimlerinden biri haline gelmiş oldu. İtalya’nın dev kulüplerinden biri olarak öne çıkan Milan Kulübü’nün yıldız futbolcu için tam tamına 50 milyon Euro seviyelerinde bir teklif yapması konusunda beklentiler var. Bu söz konusu transferin gerçekleşecek olması halinde Trabzonspor Kulübü, bonservis ile alakalı gelirinin %20’sini almış olacak. Bu ise tam olarak 6.5 milyon Euro tutarına denk gelmekte.

Milli yıldızlardan biri olan Yusuf Yazıcı kariyeri içerisinde dev bir sıçrama yapmaya hazırlanmakta. 2019 senesinin yaz dönemleri içerisinde Trabzonspor Kulübü’nden Lille Kulübü’ne transferi gerçekleşen başarılı futbolcuyla ilgili olarak Milan Kulübü devreye girmiş durumda. Trabzonspor ise söz konusu bu transferin gerçekleşmesi halinde kasasını doldurmuş olacak.

Hakan Çalhanoğlu’nu kadrosu içerisinde bulundurmakta olan Milan Kulübü’nün, Yusuf Yazıcı’nın transferi hususunda çok istekli durumda bulunduğu ve ayrıca Lille Kulübü’yle de pazarlıklara başlamış olduğu bilgisine ulaşıldı. Konuşulmakta olan rakam da tam tamına 50 milyon Euro tutarında. Eğer ki Yusuf söz konusu bu bonservis bedeli ile Çizme devine gidecek olursa, Trabzonspor Kulübü arada yere akan kârın yani tam tamına 32.5 milyon Euro tutarındaki ücretin %20’lik kısmını almış olacak. Bu söz konusu miktar ise 6.5 milyon Euro tutarına denk gelmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.