Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları esnasında VakıfBank tam 13 isimle temsil edilmiş oldu

0 29

VakıfBank Spor Kulübü’nün teknik ile birlikte sporcu kadrosu içerisinden tam tamına 13 isim Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda yer almış oldu. Türkiye A Kadın Milli Takımı ile birlikte 5 tane VakıfBank oyuncusu ve teknik ekip içerisinden 4 tane isim müsabakalarda boy göstermiş durumdayken; Amerika Birleşik Devletleri’nin formasıyla 2 tane, Brezilya içerisinde 1 tane sporcu, Güney Kore içerisinde de 1 tane teknik personel VakıfBank’ı olimpiyat oyunları esnasında temsil etmiş oldu.

3 FIVB Kulüpler Dünya Şampiyonası’nın yanı sıra 4 CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu ile birlikte ‘Türkiye’nin uluslararası alanlarda en fazla kupa kazanmış olan takımı’ olarak öne çıkan VakıfBank Kadın Voleybol Takımı’nın teknik ile birlikte sporcu kadrosu içerisinden 13 tane isim, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları esnasında da mücadele etmiş oldu.

Tarihi içerisinde ilk defa olimpiyat oyunlarında çeyrek finale kadar yükselmeyi başaran Türkiye A Kadın Milli Takımı kadrosunun içinde yer bulmuş olan VakıfBanklı isimler ise; Meryem Boz’un yanı sıra Cansu Özbay ile birlikte Zehra Güneş, Tuğba Şenoğlu ve deKübra Akman’de. Milli sporcular, VakıfBank Başantrenörü olarak görev yapan Giovanni Guidetti yönetimiyle olimpiyatlarda boy göstermiş durumdayken, teknik kadro içerisinde de VakıfBank’tan Fatih Yağcı ile birlikte Ahmetcan Erşimşek ve Georgi Vasilev Bivolarski yer almış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.