Sörloth ile alakalı bir itirafta bulundular

0 16

Trabzonspor Başkanı görevinde bulunan Ahmet Ağaoğlu, Leipzig kulübüyle anlaşma yapan Alexander Sörloth’la alakalı çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Norveç asıllı golcünün, en çok başarılı olacağına inanmış olduğu kulübün Leipzig kulübü olarak öne çıktığı ve bundan dolayı da Fransa ile birlikte İngiltere’den gelmiş olan teklifleri kabul etmediğini ifade etti.

Trabzonspor Başkanı da Denizlispor ile yapılan maçın hemen sonrasında Beyaz TV’ye yapmış olduğu özel bir açıklama üzerinde Sörloth’un son durumuyla beraber Sosa ile birlikte Novak’ın takımdan ayrılmış olmalarına da değinmiş oldu. Ağaoğlu Sörloth kulübüne Premier Lig ile birlikte Fransa Ligue 1’den dev bir durumdaki kulüplerin teklif gerçekleştirmiş olmasına karşın niçin Leipzig kulübüne seçmiş olduğuna yönelik görüşmelerinin yanında Sosa ile birlikte Novak’ın ayrılmalarıyla alakalı da konuşma gerçekleştirdi.

Sörloth’un Leipzig kulübü hususunda ısrarcı olduğuna değinen teknik adam onu takım üzerinde tutmak amacıyla olağanüstü gayret sarf etmiş olduklarını açıkladı. Özellikle de finansallığın yanı sıra sportif yönden Sörloth kulübünün Avrupa’nın ilk 10’u içerisinde bir konumu mevcut olduğunu söylerken onu kulüpte tutmanın çok zor olduğunu ifade etti.. Üç ila dört tane kulübün başından bu yana ilgisinin olduğunu ancak Sörloth’un da sürekli olarak Leipzig kulübünden yana tercihini kullandığın ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.