Şike yaptığından dolayı ömür boyunca men cezası aldı

0 14

Mısır asıllı 21 yaşında bulunan profesyonel tenisçilerden biri olan Youssef Hossam, şikenin yanı sıra yolsuzluk yapmış olduğu ve ayrıca mevcut durumdaki kuralları 21 defa ihlal ettiğinden dolayı ömür boyunca men cezası almış durumda.

Teniste Dürüstlük Biriminden (TIU) yapılmış olan resmi açıklama içerisinde, Youssef Hossam’a, 2015 senesi ila 2019 senelerinin arasında 21 defa kuralları ihlal ettiğinden dolayı ömür boyunca men cezası verilmiş olduğu resmi bir şekilde duyuruldu. Mısır asıllı tenisçinin, 8 karşılaşma içerisinde şike yapmanın yanı sıra altı karşılaşma içerisinde bahis oynama ile birlikte iki tane karşılaşma esnasında rakibinin tam performans göstermemesini sağlamış olma, üç defa yolsuzluk yapma ve ayrıca TIU’nun açmış olduğu iki tane davada da iş birliğinden kaçınma olmak üzre tam tamına 21 tane ihlalde bulunmuş olduğu ifade edildi.

Hossam, ardımızda bırakmış olduğumuz sene mayıs ayı içerisinde şike davasından ötürü geçici bir şekilde uzaklaştırma almıştı. Dünya erkekler sıralaması içerisinde tam tamına 800. sırada yer almakta bulunan sporcu, 2017 senesinin Aralık ayı içerisinde de 291. sıraya kadar yükselmeyi başarmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.