Şampiyonlar ligine çıktı

0 76

FIBA (Uluslararası Basketbol Federasyonu), corona virüsünden dolayı iptal edilmiş olan Basketbol Şampiyonlar Ligi (BCL) içerisinde 2020 ila 2021 sezonuyla alakalı katılım sürecinin başlamış olduğu konusunda bir duyuruda bulundu. Yapılmış olan söz konusu açıklama içerisinde, Türkiye üzerinden Darüşşafaka Tekfen’in turnuvaya katılma amacıyla kayıt olduğu ifade edilmiş durumda.

Uluslararasındaki Basketbol Federasyonu (FIBA), Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin (BCL) 2020 ila 2021 sezonuyla alakalı olarak katılım sürecinin başlamış olduğu konusunda bir duyuruda bulundu.

FIBA’dan yapılmış olan söz konusu açıklama içerisinde, Türkiye üzerinden Darüşşafaka Tekfen ile birlikte İspanya üzerinden Bilbao Basket ile birlikte Litvanya üzerinden de Rytas Vilnius takımlarının turnuvaya katılma amacıyla kayıt oldukları ifade edildi.

BCL Üst Yöneticisi (CEO) görevinde bulunan Patrick Comninos, bu söz konusu kulüplerin turnuvaya katılmasından ötürü memnun durumda bulunduklarını ifade ederek; ”Üst seviyede bir Avrupa kupası kazanma konusunda isteği bulunan daha çok kulübün hayallerini devam ettirmek üzere Basketbol Şampiyonlar Ligi’ni seçmiş olduğunu görmek bizleri heyecanlandırmakta.” şeklindeki ifadelere yer verdi.

Yeni tipteki corona virüs (Covid-19) salgınından dolayı ertelenmiş olan BCL’de 2019 ila 2020 sezonunun 30 Eylül 2020 ila 4 Ekim tarihleri içerisinde gerçekleştirilecek 8’li finalle sonlandırılacak olduğu açıklaması yapılmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.