Ryan Donk’a milli takımdan davet

0 34

Galatasaray Spor Kulübü’nin 34 yaşında bulunan Surinam asıllı Hollandalı futbolcularından Ryan Donk, alt yaş grupları içerisinde Hollanda Milli Takımı forması giymiş durumda bulunmasına karşın A Milli Takım’da oynamadığından dolayı çok daha değişik bir milli takımda yer alabilmekte. Bundan dolayı da Surinam Milli Takımı Donk’a çok özel bir davet göndermiş oldu.

Surinam Milli Takımı, Dünya Kupası’na katılabilmek amacıyla birkaç seneden beri çok önemli bir atılım gerçekleştirmiş oldu. Surinam, şimdilerde de çok önemli isimlerin hususunda ciddi haklar elde etmiş oldu. Galatasaray Spor Kulübü’nden Ryan Donk da milli takım içerisinde oynaması hususunda hak elde edilmiş olan isimlerden bir tanesi olmuş durumda.

Ardımızda bırakmış olduğumuz Ekim ayı içerisinde Surinam, Donk’a milli takımın kadrosu içinde yer vermeyi talep etmiş lakin söz konusu bu talep, FIFA aracılığıyla kabul edilmemişti. Şimdilerde ise girişimler sonuç vermiş oldu ve Ryan Donk’un yanı sıra Kelvin Leerdam ile birlikte Diego Biseswar’ın milli takım içerisinde oynaması amacıyla özel bir hak elde edilmiş oldu. Miquel Nelom ile birlikte Mitchell Donald hususunda da ardımızda bırakmış olduğumuz hafta girişimler olumlu bir şekile sonuç vermişti.

Galatasaray Spor Kulübü’nün yıldızları arasında yer alan Ryan Donk, Hollanda’nın alt yaş grupları içerisinde çok önemli görevler almış ve aynı zamanda forma giymiş durumda bulunsa da Surinam’ın gerçekleştirmiş olduğu girişimlerinin ardından 34 yaşında A milli takım formasıyla mücadelede bulunmaya hazırlanmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.