Ronaldo rekorunu devam ettirdi

0 10

İtalya Serie A’nın 2. haftası içerisinde Roma ağlarını tam tamına iki defa havalandırmayı başarmış olan Juventus adlı kulübünün yıldız isimlerinden Cristiano Ronaldo, 14 sene boyunca arka arkaya en az 30 tane gol atmış olan ilk futbolcu olarak tarihe geçmiş oldu.

Juventus adlı kulübün Portekiz asıllı yıldız futbolcularından biri olan Cristiano Ronaldo, rekorlara hiç bir şekilde doymamakta. Ardımızda bırakmış olduğumuz gün İtalya Serie A’nın 2. haftası içerisinde Juventus kulübünün Roma’yla karşılaşmış olduğu ve 2 – 2’lik skorla berabere kalmış olduğu maç üzerinde takımının gollerini atmasıyla öne çıkan Ronaldo, 14 sene boyunca arka arkaya en az otuz tane gol atmış olan ilk futbolcu olmuş durumda. Roma ağlarını da boş geçmemiş olan Cristiano Ronaldo, 2020 senesi içerisinde bütün kulvarlar üzerinde atmış olduğu 30 tane golle en fazla gol atmış olan futbolcu konumunu da koruyor. Ronaldo’yu tam tamına 26 tane golle Bayern Münih adlı kulübün Polonya asıllı forveti Robert Lewandowski takip etmekte.

Cristiano Ronaldo diğer taraftan Avrupa’nın beş tane büyük ligi içerisinde 450 tane gole ulaşmayı başaran ilk futbolcu olarak tarih içerisindeki yerini de almış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.