Riva toplantısının detayları ortaya çıkmış durumda

0 16

Türkiye Futbol Federasyonu ile birlikte Süper Ligde yer alan Kulüpler Birliği Vakfı’nın arasında Riva’da tam tamına altı saat devam eden bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantının ana gündem maddeleri ise gelecek sezonlar üzerinde düşürüleceği açıklanan yabancı sınırı, 2020 ila 2021 futbol takviminin yanı sıra kamp dönemleri görüşülmüş oldu.

Liglerin başlangıç tarihinin yanı sıra muhtemel bir durumdaki sezon öncesindeki kamp tarihleri konusunda 18 ane kulüp, TFF Başkanı görevinde bulunan Nihat Özdemir ile birlikte yönetimine görüşlerini bildirmiş oldu. Ağustos ayı içerisindeki Şampiyonlar Ligiyle alakalı takvim, 2021 senesinin yaz döneminde yapılacak olduğu açıklanan EURO 2020, sezon ortasında ara bulunup bulunmayacağı benzerindeki noktalar bu gündem maddesinde açıkça dile getirilmiş oldu.

Sporx tarafından yapılmış olan habere bakılırsa kulüpler, yabancı sınırıyla alakalı olarakta soru ve görüşlerini TFF’ye iletmiş oldu. Yabancı sınırının gelecek sezonu etkileyip etkilemeyecek olduğu, hangi nokta üzerinde devreye girecek olduğu soruları da soruldu. TFF, yabancılarla alakalı sınırın 3 sezonluk zamna içinde kademe kademe düşürülecek olduğu ve 12 ile birlikte 10 ve 8 şeklinde bir geçiş yapılacağı yanıtını vermiş oldu.

Gelecek günler içerisinde TFF ve Kulüpler Birliği, bu hususlarda yeniden bir görüşme yaparak çok özel kararlar almış olacka.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.