Real Madrid Ukrayna’da yenildi!

0 8

Real Madrid, Şampiyonlar Ligi içerisinde konuk olmuş bulunduğu Shakhtar Donetsk Kulübüne ikinci yarıda yemiş olduğu gollerle 2 – 0’lık bir skorla mağlup oldu ve 21 senelik bir aranın ardından ilk defa bir Ukrayna temsilcisi karşısında sahadan puansız bir şekilde ayrılmış oldu.

Şampiyonlar Ligindeki B Grubunda 5. hafta mücadelesi içerisinde Shakhtar Donetsk Kulübü kendi evinde Real Madrid Kulübüyle karşı karşıya gelmiş oldu. NSC Olimpiyskiy Stadı içerisinde oynanmış olan bu maçı Shakhtar Kulübü 2 – 0’lık bir skorla kazanmış oldu ve grup içerisinde Real Madrid Kulübüne karşı ikinci maçını da kazanmış oldu.

Real Madrid kulübünün pozisyon bulma konusunda zorlanmakta olduğu maç içerisinde Shakhtar Donetsk Kulübüne galibiyeti getirmiş olan goller de, 57. dakika içerisinde Beşiktaş Spor Kulübü’nün eski oyuncuları arasında yer alan Dentinho ve 83. dakika içerisinde de Solomon’dan gelmiş oldu.

Bu söz konusu sonucun hemen sonrasında Shakhtar Donetsk grup içerisindeki puanını 7 yapmış oldu ve 2. sıraya yükselmiş oldu. İlk maç içerisinde 3 – 2’lik skorla yenilmiş olduğu rakibine bir defa daha yenilmiş olan Real Madrid de kazanıp gruptan çıkma konusundaki şansı teperek 7 puanda kalmış oldu.

Grubun son haftası içerisinde Real Madrid Kulübü kendi evinde Mönchengladbach Kulübüyle karşılaşacakken, Shakhtar Donetsk Kulübü de deplasman içerisinde Inter Kulübüne konuk olarak gidecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.