Premier Lig çok ilginç bir uygulamaya başlayacak

0 15

Corona virüsüyle alakalı salgından dolayı liglere ara verilmiş idi. Çok uzun bir zaman daha geri dönülmeyecek olduğu kesin gözükmekteyken, her ülke içerisinde futbolun yönetim kadrosu çok daha farklı planlar geliştirmeye başladı. Premier Lig söz konusu bu maçları seyircisiz oynatmamak amacıyla bir uygulama tasarlamaya hazırlanmakta.

İngiliz basını üzerinde çıkmış olan haberlere bakılırsa; Premier Lig’de yer alan yönetim, sezonu yeniden başlattıktan hemen sonrasında maçları seyircisiz oynatmamak amacıyla da, bir uygulama aracılığı ile corona virüsüyle alakalı testi negatif çıkmış olan taraftarları belirleyip, yalnızca onların maçlarına giriş yapmasına izin vermeyi planlamakta.

Premier Lig’in CEO’su görevine bulunan Richard Masters’ın, teknoloji şirketleriyle görüşmeler yapmaya başlayıp; ”sağlık pasaportu” meydana getirmeyi sağlayacak bir uygulama amacıyla girişimlere start verecek olduğu ifade edildi. Söz konusu uygulama içerisinde uygun sağlık pasaportu bulunan taraftarların bilet satın almaları için izin verilmesi ve kombinesi bulunan taraftarların ise söz konusu bu uygulamayla beraber kombinelerini aktif hale getirmeleri talep edilecek.

Liverpool kulübünün açık ara fark ile liderliğini koruduğu İngiltere içerisinde son açıklamalara bakıldığıdında 30 Nisan tarihine kadar ara verilmiş olan ligin ne zaman başlayacak olduğu belirsizliğini korurken, Premier Lig’den yapılmış olan açıklama içerisinde ”yalnızca güvenli olduğunda başlayacağız” şeklindeki özel ifadeler yer almış idi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.