Play – Off konusunda flaş bir öneri

0 19

La Liga içerisinde maçlar 8 Mart tarihinden itibaren tamamlanmıştı. Ligin tamamlanabilmesi amacıyla da geride 11 haftalık çok uzun bir süreç mevcut. İspanyanın Futbol Federasyonu, ligleri çok daha hızlı sona erdirebilmek amacıyla sezon sonuna kadar play-off sistemlerinin devreye girmesinin önerilmiş olduğu konusunda açıklamada bulundu.

Corona virüsünden dolayı ertelenmiş olan İspanya Ligi’nin geleceği tartışma hususu olmayı da sürdürmekte. En son ise federasyon, La Liga için play – off konusunda bir sistem önerisinde bulundu.

Ardımızda bırakmış olduğumuz günler içerisinde La Liga’nın Başkanı görevinde bulunan Javier Tebas, corona virüsü salgınından dolayı durdurulma kararı alınan liglere 12 haziran tarihi içerisinde başlama konusunda isteklerinin bulunduğu konusunda açıklamada bulunmuş ve geriye kalmış olan maçları tamamlama konusunda isteklerinin olduğundan söz etmişti. Bununla alakalı olarak İspanya Futbol Federasyonu da çok daha yeni bir fikir ortaya atmış durumda.

Buna bakılır ise söz konusu bu federasyon, ligleri çok daha hızlı bitirebilmek amacıyla sezon sonuna dek play-off ile alakalı sistemin devreye girmesinin önerilmiş olduğu konusunda açıklamada bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.