Ozan Kabak bir ilki başarmış durumda

0 8

Liverpool adlı kulübün Şampiyonlar Ligi Son 16 turu içerisinde karşılaşmış olduğu RB Leipzig maçı esnasında Ozan Kabak, ilk 11 içerisinde yer almış oldu. Milli durumda bulunan futbolcumuz böylelikle de, bir İngiliz takımının forması ile birlikte Devler Ligi’nde forma giymiş olan ilk Türk futbolcu olmayı başardı.

Şampiyonlar Liginin Son 16 turu ilk maçı esnasında RB Leipzig Kulübü ile Liverpool Kulübü, Budapeşte içerisinde karşı karşıya gelmiş olduğu maç esnasında milli futbolcumuz tarihe geçmiş oldu. Bu zorlu durumda bulunan mücadeleye ilk 11’de başlamış olan Ozan Kabak, bir İngiliz takımının forması ile Şampiyonlar Ligi’nde maça çıkmış olan ilk Türk futbolcu olmayı başardı. 20 yaşında bulunan ünlü futbolcu, ardımızda bırakmış olduğumuz haftasonunda Premier Lig’de oynanmış olan ve 3 – 1’lik skorla kaybedilmiş olan Leicester City maçı esnasında ilk defa Liverpool forması giymiş idi.

İngiliz asıllı ekip Ozan Kabak’ı satın alma opsiyonu ile birlikte sezon sonuna kadar kiralamış oldu. 2019 senesi içerisinde Galatasaray Spor Kulübü’nden Schalke Kulübüne transferi gerçekleşen Ozan’ın sözleşmesi Alman ekibiyle 2024 senesine dek devam edecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.