O kulüpteki 37 kişinin testleri pozitif

0 12

Koronavirüs ile alakalı salgının en fazla etkilemiş olduğu Güney Amerika ülkelerinden biri olarak Brezilya’da liglerin yeniden başlaması gündeme gelmiş bir durumda fakat lig ekiplerinden biri olarak öne çıkan Flamengo’dan kötü bir haber gelmiş durumda. Brezilyanın ünlü durumdaki ekibi geçmiş olduğumuz gece yapmış olduğu açıklama içerisinde kulüpte yer alan 293 kişi için koronavirüs testi yapılmış olduğunu ve bunların 38 tanesinin pozitif çıkmış olduğunu ifade etti.

Brezilya Birinci Futbol Ligi kulüplerinde yer alan Flamengo kulübü içerisinde 38 insanın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanmış olduğu konusunda bir açıklama yapıldı. Flamengo Kulübü, futbolcular ile birlikte kulüp personelleriyle aileleri olmak üzre 293 kişi için Kovid-19 testi yapılmış olduğu konusunda bir duyuruda bulundu.

Kulüp içerisinde isimleri konusunda bir bilgiye ulaşılamayan 3 tanesi futbolcu 38 kişinin testlerinin pozitif çıkmış olduğu ve tamamının semptomsuz seyretmekte olduğu ifade edildi. Hastalığa yakalanmış olanların karantina altına alınacak olduğu ifade edilmiş durumda. Hafta başında yani pazartesi günü kulübün masörleri arasındaki 68 yaşında bulunan Jorge Luiz Domingos, koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.