NBA girecekken hapise girdi

0 45

Amerika Birleşik Devletleri’nin Georgina eyaleti içerisinde yaşamını sürdüren ve Tulane Üniversitesi’nde öğrenim gören basketbolcu Teshaun Hightower’ın yaşamı aniden tepetaklak olmuş durumda. Yeni sezondan önce NBA Draft’ına katılım sağlayacak 22 yaşında bulunan sporcu, cinayetin yanı sıra ağır bir saldırı ve birden çok suçlamayla ardımızda bırakmış olduğumuz cumartesi gününde tutuklanarak cezaevine gönderildi. Henry County polis memurları, Georgina eyaleti içerisinde 8 Nisan tarihinde meydana gelen cinayetten dolayı aranması bulunan altı kişiden bir tanesinin Teshaun Hightower olduğunu ifade etti. Hightower’ın kardeşi olarak öne çıkan Jeffrey’in de aralarında bulunduğu altı kişiden beş tanesinin polis tarafından gözaltına alınmış olduğu bilgisine ulaşıldı.

Genç basketbolculardan Teshaun Hightower’ın cinayet olduğu gece ”Tanrı halkımı korusun” ifadeleriyle bir tweet atması dikkat çekmiş durumdayken, avukat görevinde bulunan Averick Walker, silahın tetiğini Jeffrey Hightower’ın çekmiş olduğunu fakat bunu kendisini savunmak amacıyla yaptığını da ifade etti. ”O tamamen masum. Hiç kimseyi vurmadı” ifadelerine yer veren avukat Walker daha sonrasında ise; ”Bu söz konusu suçlamaların onu adeta bir canavar gibi gösteriyor olması fazlasıyla üzücü ancak hiç bir şekilde böyle bir insan değil. Her şey tamamen ortaya çıktığı zaman, silahı ateşlemiş olan kişinin Teshaun’u savunabilmek amacıyla yaptığı görülmüş olacak. Kardeşi elinde yer alan silahı kendisini savunmak amacıyla ateşledi. Kurban elinde silah ile birlikte evinden çıktı ve ateş etmek amacıyla da silahını Teshaun’a doğru çevirdi. Bundan dolayı da kurban hedefti” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Tulane Üniversitesi, tutuklanmış olduğu bilgisine ulaştığı Hightower’ı acil bir karar alarak basketbol programından çıkartmış oldu. 22 yaşında bulunan Hightower, cinayetin gerçekleştiği geceden 10 gün sonrasında 18 Nisan tarihi içerisinde Twitter’dan yapmış olduğu paylaşım aracılığıyla NBA Draft havuzunda yer almakta olduğu konusunda açıklamada bulunmuştu. Genç yaştaki basketbolcu, 2019 – 2020 sezonu içerisinde maç başına 15,9 sayının yanı sıra 4,6 ribaunt’la beraber 2,4 asist ortalaması ile oynamış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.