Muslera’nın yokluğu fark ediliyor

0 21

Galatasaray Spor Kulübü’nün başarılı kaptanı ve aynı zamanda file bekçisi Fernando Muslera sakatlığından dolayı çok uzun bir zamandan beri takımda yer alamazken yerine denenmiş olan iki tane kaleci de Uruguaylı ismin yerini doldurmayı başaramadı.

Bu sezon içerisinde kaleci hatalarından dolayı adeta diken üstünde bulunan Galatasaray Spor Kulübünde sakatlığından dolayı oynayamamakta olan Fernando Muslera her konuda aranmaya başlandı. İlk haftalar içerisinde Fatih Öztürk’e bir şans vermiş olan Fatih Terim yetenekli file bekçisinden talep ettiğini alamadığından dolayı kaleyi Okan Kocuk’a teslim etmiş idi.

Okan Kocuk, Ankaragücü kulübü ile gerçekleşen maçta kalesini gole kapatmış olmasına karşın çok heyecanlı hareketlerinin yanı sıra yapmış olduğu hatalardan dolayı da taraftara güven vermemekte. Özellikle de Ankaragücü ile gerçekleşen maç esnasında topu oyuna sokma esnasında pek çok defa hata yapmış olan deneyimli eldiven zor pozisyonlarda topu dikmenin yerine takım arkadaşına pas verdiğinde Jonathan Bolingi’ye adeta bir asist yapmış idi. Demokratik Kongo asıllı futbolcu da bu söz konusu ikramı adeta geri çevirip topu müsait pozisyon içerisinde auta yolladı.

Basit durumdaki hatalardan dolayı kale içerisinde tehlikeler yaşamış olan Galatasaray Spor Kulübü de yapmış olduğu kurtarışlarla şampiyonlukların yanı sıra en zorlu maçların kazanılması konusunda çok etkili durumda bulunan kaptan Muslera’yı aramaya başladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.