Milli voleybolcular yurda dönüş gerçekleştirdi

0 38

2020 Genç Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası esnasında altın madalya kazanmış olan Türkiye 19 Yaş Altı Kız Milli Takımı, İstanbul iline dönüş gerçekleştirdi.

Milli voleybolcuları İstanbul Havalimanı içerisinde Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) yetkili isimleri çiçeklerin yanı sıra ‘Filenin genç sultanları tebrikler” yazısına sahip pankartla karşılamış oldu.

Yurda dönüş esnasında açıklamalar gerçekleştirmiş olan 19 Yaş Altındaki Kız Milli Takımı Başantrenörü görevinde bulunan Şahin Çatma geçmiş olduğumuz gün 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının olduğuna ve ayrıca iki zaferi bir arada yaşadıklarına değindi. Sırbistan’ın fazlasıyla önemli, dünya voleybolu içerisinde de ekol olmuş ülkelerden bir tanesi olduğunu ifade ederken final aşamasında ise 2 – 1’lik skorla geriden gelip final maçını kazanmış olduklarını ifade etti. Hayırlı olmasını dilerken, kendilerini desteklemekte olan Türkiye’ye de çok teşekkür ettiğini söyledi.

Milli takımda yer alan alt yaş gruplarının fazlasıyla başarılı bir durumda bulunduğunu da ifade eden Çatma açıklamasında önceki sene 16 yaş altındaki takımımız Avrupa şampiyonu olmayı başarmıştı. Bu yıl da yine aynı şekilde olduğuna değindi. Daha önceki yıl içerisinde dünya şampiyonasında ilk dörde kaldıklarını ifade ederken ilk kez yapmadıklarını ancak onlar açısından önemli durumda olanın A Milli Takım’a çok harika oyuncular yetişriebilmenin olduğunu ifade etti. Şampiyonlukta geldiği zaman çok daha iyi olduğunu belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.