Lionel Messi için büyük bir teklif

0 7

İngiltere Premier Lig ekipleri arasında yer alan Manchester City Kulübü, Barcelona Kulübüyle sözleşmesi sezon sona erdiğinde biteceği açıklanan dünya çapında ünlü yıldızlardan Messi’ye dudakları uçuklatan bir teklifte bulunmuş oldu. City, Messi’ye tam tamına beş sene için 430 milyon pound kazanacak olduğu bir sözleşme önerisinde bulundu.

Barcelona Kulübünden sezon sona erdiği zaman ayrılacak olmasına kesin gözüyle bakılmakta olan Lionel Messi ile alakalı olarak PSG Kulübüyle Manchester City Kulübü adeta kıyasıya bir rekabete girmiş oldu. İngiliz asıllı temsilci, Arjantin asıllı süper stara futbol tarihi içerisinde daha önce hiç bir şekilde görülmemiş bir teklifle gelmiş oldu. The Sun’ın yapmış olduğu habere bakılırsa City, Lionel Messi için 430 milyon pound tutarında bir sözleşme sunmuş oldu.Manchester City Kulübü, Lionel Messi’ye 430 milyon pound tutarında tarihe geçebilecek bir sözleşme sunmuş oldu.

Barcelona Kulübünden ayrılmasına kesin gözü ile bakılmakta olan Messi ile ilgili Manchester City Kulübü, ardımızda bırakmış olduğumuz yaz döneminde de bir teklifte bulunmuş idi. O dönemlerde sunulmuş olan beş senelik sözleşme önerisinin 600 milyon pound tutarında bulunduğu ifade edilmekteydi. Lakin pandeminin yanı sıra Messi’nin 34 yaşına gelmiş olması da göz önünde bulundurulup indirimli hali ile bu söz konusu teklif, 430 milyon pound tutarına kadar çekilmiş oldu. Messi için 5 senelik zamana sunulmuş olan 430 milyon pound tutarındaki sözleşme futbol tarihi içerisinde hiç bir şekilde görülmemiş bir teklif niteliğini taşıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.