Kostas Mitroglou’yu kadronun dışında bıraktılar

0 9

Bir zamanlar Galatasaray Spor Kulübü’nün formasını giymiş olan Yunan asıllı forvetlerden Kostas Mitroglou, Marsilya’nın Teknik Direktörü görevinde bulunan Andre Villas Boas’ın kararıyla kadro dışı kalmış oldu.

Marsilya’nın Teknik Direktörü görevinde bulunan Andre Villas Boas, Kostas Mitroglou’yu kadro dışı bırakmış olduğunu ve bu sezon içerisinde hiç bir şekilde forma vermeyecek olduğunu açık bir şekilde ifade etti. Bordeaux maçından hemen önce bir takım açıklamalar gerçekleştiren Portekiz asıllı teknik adam, ‘Kostas Mitroglou benim planlarımın arasında bulunmuyor. Kendisine bu konuyla alakalı çözüm bulmasını ifade ettik ancak bulamadı. Sözleşmesi mevcut fakat hiçbir şansı da bulunuyor, oynayamıyor olacak. Bunu yapmak aslında hiç bir şekilde hoşuma gitmiyor ancak kadroyu bu şekilde seçtim. Herkesin bir şansı bulunabilir fakat onun asla olmayacak” ifadelerine yer verdi.

Marsilya’nın bonservisle alakalı herhangi bir bedel talep etmemiş olduğu Mitroglou’nun Türkiye’nin yanı sıra İsviçre ile birlikte Katar’dan teklifler bulunmasına karşın ayrılmamış olduğu ifade edildi. 32 yaşında bulunan Kostas Mitroglu, 2017 yaz döneminde 15 milyon Euro tutarındaki bir bonservis bedeli karşılında Benfica Kulübünden Marsilya’ya transferi gerçekleşti ve son iki sezonu Galatasaray Spor Kulübü ile birlikte PSV Eindhoven Kulübünde kiralık olarak geçirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.