Kazanan taraf Sevilla oldu

0 5

İspanya La Liga içerisinde yer alan heyecan 38. haftadaki mücadelelerle beraber sürdü. Sevilla sahası içerisinde konuk etmiş olduğu Valencia kulübünü 1 – 0’lık skorla mağlup edip üç puanın sahibi olmayı başardı. Ev sahibi ekip için galibiyeti getirmiş bulunan golü de Reguilon attı.

Ramon Sanchez Pizjuan Stadyumu içerisinde gerçekleşmiş olan söz konusu müsabaka, Sevilla’nın 1 – 0’lık skorla elde etmiş olduğu üstünlükle sonuçlanmış oldu. Sevilla, bu söz konusu sonuçla beraber sezonu dördüncü sırada tamamlamış durumdayken, Valencia Avrupa kupaları için katılma konusunda hak kazanmayı başaramadı.

Ev sahibi ekip için galibiyeti getirmiş bulunan golü de 55. dakika içerisinde Reguilon kaydetmiş oldu. Sevilla, bu söz konusu sonuçla puanını 70’e kadar yükseltmiş oldu ve 4. sıra içerisinde yer alıp Şampiyonlar Ligi’ne direkt bir şekilde katılma hakkı kazanmış oldu. Son üç maç içerisinde ikinci mağlubiyetini almış bulunan Valencia da 10. sırada yer alıp Avrupa kupalarına katılma konusundaki hakkını kaybetmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.