Karting yarışlarında kupalar sahiplerini bulmuş durumda

0 33

2021 Türkiye Karting Şampiyonası’nın ikinci ayağı olarak öne çıkan Çözüm Ortağı Karting Yarışları, 10 Temmuz ila 11 Temmuz tarihleri içerisinde Karya Otomobil Sporları Kulübü aracılığıyla İzmir Ülkü Park’ta düzenlenmiş oldu.

5 farklı kategori içerisinde 43 tane sporcunun katılımına sahne olmuş bulunan söz konusu organizasyonda, 11 tane sporcunun mücadelede bulunduğu Mini kategoride birinci olmayı 10 yaşında bulunan İskender Zülfikari başarırken, Mini Kadınlarda da Zeynep Büyükpınar birinci olmayı başardı. Formula Junior yarışları içerisinde Emir Tanju birinci sırayı elde etmiş durumdayken, Ayşe Çebi de en hızlı junior kadın olmayı başarmış oldu.

16 tane sporcu ile en kalabalık katılıma sahne olmuş durumdaki Formula Senior’da Kerem Kahraman kürsüdeki en üst basamağına çıkmış durumdayken, kadınlarda da Seda Kaçan birincilik kupasını kaldırmış oldu. Bu sene içerisinde ilk defa düzenlenmiş olan, 9 yaş altındaki sporcuların katılmasına açık durumda bulunan TOSFED Micro Destek Kupası’nda 8 yaşında olan Can Özler birinciliği kazanmış isim olarak öne çıktı.

Bodrum ilçesinde yaşamını sürdüren Teoman Hoskin, fazlasıyla çekişmeli geçmiş olan yarışın ardından ikincilik kupasının sahibi olmuş durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.