Karting Şampiyonası’nın 5. Ayak yarışı Uşak’ta gerçekleşti

0 54

2021 Türkiye Karting Şampiyonası’ndaki beşinci ayak yarışları, 11 Eylül ila 12 Eylül tarihleri içerisinde İzmir Karting Kulübü (İKK) aracılığıyla Uşak Belediyesi’nin Yarış Pisti’nde organize edilmiş oldu. Uşak Belediyesi’nin de katkılarıyla gerçekleşmiş olan ve 5 tane farklı kategoride toplam olarak 36 tane sporcunun katılmış olduğu organizasyon fazlasıyla da çekişmeli bir şekilde geçmiş oldu.

14 tane sporcunun yer almış olduğu Formula Senior’da Dymanic Racing Team ekibinden Kerim Sulyak birincilik kürsüsüne çıkmayı başarırken, onu ikinci sıra içerisinde Kerem Kahraman ve hemen ardından üçüncü sıra içerisinde de Berk Kalpaklıoğlu takip etmiş oldular. Senior kadınlar kategorisinden Emre Ergör Karting Team içerisinden Sude Nur Yurdagül birincilik kupasına uzanmayı başarırken, BOM Karting takımı içerisinden Ayda Biter ikinci ve hemen sonrasında Seda Kaçan ise üçüncü sırada yer almış oldular. Yarıştaki takımlar birinciliğini de Dynamic Racing Team kazanmayı başararak, Türkiye Karting Şampiyonası Takımlar Birinciliği’nde yer alan liderliğini de korumuş oldu.

2021 Türkiye Karting Şampiyonası, 02 Ekim ila 03 Ekim tarihleri içerisinde Bursa Profesyonel Otomobil Sporları Kulübü (OTOSK) aracılığıyla TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleşeceği açıklanan 6. ayak yarışlarıyla da devam ediyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.