Jose Mourinho Roma’nın başına geçmiş durumda

0 14

Roma, gelecek sezonla ilgili olarak Portekiz asıllı teknik adamlardan Mourinho’yla anlaşma sağlanmış olduğu açıklamasında bulundu. Mukavelenin zamanının ise üç sene olduğu açık bir şekilde ifade edildi. Mourinho, ‘İkna olabilmemi sağlamış olan faktörlerden bir tanesi de taraftar olmuş durumda. Göreve başlamayı ise dört gözle beklemekteyim’ ifadelerine yer verdi. Mourinho, en son başarısız sonuçların hemen sonrasında Tottenham Kulübü’nden yollanmıştı.

Bir zamanlar dünya üzerindeki en iyi teknik adam olarak gösterilmekte bulunan Mourinho, 2013 senesinin ardından çok sert bir düşüşe girmiş idi. Çalıştırmakta olduğu takımlarda talep ettiği beklenen başarıyı ortaya koymayı başaramayan Mourinho, en son da Tottenham Kulübü’nden yollanmıştı. Portekiz asıllı olan teknik adamın boşta bekleme zamanı çok uzun sürmüş değil. İtalyan ekiplerinden biri olan Roma, deneyimli durumda bulunan hoca için kapısını açmış oldu. Roma, Tottenham Kulübü’nden kovulmuş olan Jose Mourinho’yu takımın başına getirmiş oldu.

Tiago Pinto ile birlikte kulüp sahibiyle yapmış olduğu görüşmelerin ardından AS Roma Kulübü’ne katılma tutkusunu hissetmiş olduğuna değinen deneyimli hoca onlarla aynı tutkuyu hissettiğini ve kendisini her zaman tutkunun yönettiğini ifade etti..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.