Inter harika bir dönüş yaptı

0 12

İtalya’daki Serie A’da zirve yarışı üzerinden hiç bir şekilde kopma isteği bulunmayan Inter, 28. hafta içerisinde konuk olduğu Parma deplasmanı üzerinde çok harika bir geri dönüşe imzasını atmış oldu. Conte’nin mevcut durumdaki öğrencileri 1-0’lk skorla geriye düşmüş olduğu ve 10 kişi kalmış olduğu bu mücadeleyi son dakikalar içerisinde bulmuş olduğu gollar sayesinde 2-1’lik skorla kazanmış oldu.

İtalya Serie A’nın 28. haftası içerisinde Parma ve Inter kulüpleri karşı karşıya gelmiş oldu. Konuk durumdaki ekiplerden Inter, kritik bir durumdaki mücadeleden 2 – 1’lik skorla galip ayrılarak zirve iddiasını son 10 haftaya taşımış oldu.

Ev sahibi olarak öne çıkan Parma, 15. dakika içerisinde Gervinho’nun atmış olduğu gol sayesinde ilk yarıyı 1 – 0’lık skorla önde tmamlamıştı. 68. dakika da Berni’nin atılmış olmasıyla 10 kişi kalmış bulunan Inter kulübü böyle olmasına karşın hiç bir şekilde pes etmedi ve 84. dakikada De Vrij’ın atmış olduğu golle eşitliği sağlamış oldu: skor 1 – 1.

85.dakika içerisinde bu defa da Parma’dan Kucka kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakmış oldu. İki dakikalık bir aradan sonra Inter kulübündeki, Alessandro Bastoni galibiyet golünü bulmuş durumdayken, zorlu deplasman üzerinden üç puanla ayrılmış oldu.

Milano ekibi de söz konusu bu sonuç ile birlikte puanını 61’e kadar yükselterek liderliğini koruyan Juventus’la arasında yer alan farkı 8 puana kadar indirmiş oldu. Parma da 39 puan üzerinde kalmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.