İBB Kupası engel atlama yarışı tamamlanmış durumda

0 6

İBB adına düzenlenmiş olan Engel Atlama Yarışmaları esnasında kupanın sahibi kesinleşti. İstanbul Atlı Spor Kulübü (İASK) içerisinde gerçekleştirilmiş olan yarışma esnasında Burak Azak en iyi dereceyi yapıp birinciliğe ulaşmayı başardı. Azak’a kazanmış olduğu kupasını ise İBB Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan Murat Yazıcı vermiş oldu.

Biniciliğin en önemli branşlarından bir tanesi olarak öne çıkan engel atlama içerisinde bu hafta sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kupası heyecanı yaşanmış oldu. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü’yle beraber İASK iş birlikleriyle düzenlenmiş olan söz konusu bu organizasyona ülkemizin dört bir tarafından 180 tane binici katılmış oldu. Türkiye Binicilik Federasyonu’nun 2021 senesinde yer alan faaliyet takvimi içerisindeki bu etkinlik, İASK Kupası Yarışmasıyla başlamış oldu.

Sarıyer Belediyesi’nin adına da kupa yarışmasının yapılmış olduğu söz konusu bu müsabakalar esnasında biniciler 80 cm’in yanı sıra 100 cm ile birlikte 125 cm ve de 140 cm engelleri atlamış oldu. İBB’de görevli olan Atlı Zabıta Birimlerinin de alan içerisinde hazır bulunmakta olduğu etkinlik alanında İASK Atlı Cimnastik Sporcuları çok ufak bir gösteri yapmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.