Hangi sporda kaç kalori yakılır?

0 11

Özellikle de yaz sıcaklarının olduğu şu günlerde hem serinleyebilmenin hem ise her yaştan kişi için vücudu hiç bir şekilde zorlamadan yüksek kalori harcayabilmenin ana destekçilerinden bir tanesi de yüzmek. Hem bölgesel bir şekilde hem ise kitlesel zayıflamaya katkı sağlamakta bulunan, vücudun mevcut durumdaki bütün kaslarını aynı esnada çalıştırmakta bulunan yüzme, kalbi az yormuş oluyor ve vücut üzerinde de kalıcı bir yorgunluğa yol açmamakta. Yaz döneminde her gün yalnızca 30 dakika kadar yüzmeniz halinde ortalama olarak 250 kalori harcayacak olabilir ve omurga sağlığı ilk sırada olmak üzre fiziksel sağlığınız ve ruhsal sağlığınız açısından çok büyük kazanımlar sağlayacak olabilirsiniz.

Özellikle de pandemi süreci içerisinde internetin karşısında dans videolarına eşlik edip evinizde veyahut bahçede yarım saatlik zaman zarfında 300 kaloriye kadar ulaşan enerji harcamanız olanaklı.

Yapılmış olan bazı önemli bilimsel araştırmalar, günde yalnızca 30 dakika kadarlık bir zaman zarfında bisiklete binmenin ortalama olarak 200 kalori harcamaya katkı sağlamakta olduğunu ortaya koymakta. Yaz mevsiminde en ideal sporlardan bir tanesi olarak öne çıkan ve çok önemli bir kardiyo egzersizi şeklinde nitelendirilmekte olan bisiklete binme, pandemi sürecinin stresinden arınma konusunda fayda sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.