Galatasaray’dan ayrılmaya kararlı

0 7

Galatasaray Spor Kulübü’nün Cezayir asıllı futbolcularından Sofiane Feghouli, Galatasaray Spor Kulübüyle yollarını ayırma konusunda hazırlık yapıyor. 2017 ila 2018 sezonundan bu yana Galatasaray Spor Kulübü forması giymeye devam eden ve bu dönem içerisinde 2 tane Süper Ligin yanı sıra bir tane Türkiye Kupası ve ayrıca bir tane de TFF Süper Kupa şampiyonluğu yaşamış olan Feghouli, takım üzerinde yer alan misyonunu tamamlamış olduğunu düşünmekte ve çok daha yeni bir maceraya atlama konusunda istekli.

30 yaşında bulunan başarılı futbolcunun ayrılmayı talep etmesinin sebepleri arasında Galatasaray Spor Kulübü’nün yaşamakta olduğu mali sıkıntılar da bulunuyor. Bonuslarla beraber Galatasaray Spor Kulübü içerisinden sezonda ortalama bir şekilde 5 milyon euro kazanmış olan Feghouli, maaşı konusunda herhangi bir indirime gitme konusunda istekli değil. Kariyerinin son seneleri içerisinde çok iyi bir sözleşme imzalama konusunda isteği bulunan Cezayir asıllı oyuncunun menajeri de Katar ile birlikte Suudi Arabistan kulüpleriyle temas kurmaya başladı.

Özellikle de bir kaç tane Katar ekibinin Feghouli’yi talep ettiği ve kesenin ağzını açacak olduğu bilgisine de ulaşıldı. Mustafa Cengiz ile birlikte yönetimi ise Feghouli’nin gitmesine çok sıcak bakmakta. Cengiz, hem maaş konusundaki yükten kurtulmak hem ise Feghouli’den bonservis konusunda bir gelir elde etmeyi istiyor. 2022 senesine kadar sözleşmesi bulunmakta olan başarılı forvetle alakalı biçilen rakam ise en az 6 milyon euro tutarında. Galatasaray Spor Kulübü formasıyla 101 tane maça çıkmış olan Feghouli, 26 tane golün yanı sıra 22 asistlik bir katkı vermiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.