Galatasaray’a doğru adım adım geliyor

0 7

Galatasaray Spor Kulübü, Alanyaspor kulübüyle sözleşmesini uzatmama kararı alan Salih Uçan’la prensip anlaşmasına varmış bir durumda. Şampiyonluk yolu üzerinde rotasyonu çok daha fazla güçlendirme amacıyla transferi devre arası olduğunda sona erdirmeyi planlamakta.

Galatasaray Spor Kulübü içerisinde devre arası operasyonları büyük bir hız almış durumda. Sezon başlarken bedelsiz bir durumda ve geleceği çok parlak olarak öne çıkan Türk oyunculara yönelmiş olan Galatasaray Spor Kulübü, bu söz konusu hamlelerini Ocak ayı içerisinde de devam ettiriyor olacak. İlk hedefleri ise, Alanyaspor Kulübünde forma giyen Salih Uçan.
Fenerbahçe Spor Kulübü ile birlikte Roma Kulübünde kendisini göstermeyi başaramayan, Sion ile birlikte Empoli maceraları içerisinde de aradıklarını bulmayı başaramayan Salih, Alanyaspor Kulübünde ise adeta tekrardan doğmuştu. Bu söz konusu performansından dolayı transferin gözde isimlerinden biri olarak öne çıkan 26 yaşında bulunan oyuncu tercihini yapmış bir durumda.

Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Salih Uçan, Alanyaspor Kulübü ile kontrat uzatmama konusunda bir karar almış durumda. Beşiktaş Spor Kulübü’nün de talep etmiş olduğu Salih’in seçimi de Galatasaray Spor Kulübü olmuş durumda. Fatih Terim faktörünün yanı sıra orta saha rotasyonu içerisinde çok daha rahat yer bulma konusundaki ihtimal, başarılı durumda bulunan futbolcunun kararı konusunda etkili olmuş bir vaziyette. Fatih Terim, orta alan içerisinde Taylan’ı rahatlatma amacıyla bu söz konusu transferin devre arası olduğu zaman gerçekleşmesini talep ediyor. Yönetim, Alanya Spor kulübüne çok düşük bir miktarda bonservis önerisinde bulunmayı da göze almış bir durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.