Galatasaray’a adeta piyango vurdu

0 10

Koronavirüsle alakalı salgın, Galatasaray Spor Kulübü’nün Emlak Konut’la beraber başlatmış olduğu ”Riva Düşler Vadisi” projesiyle alakalı olarak sarı-kırmızılılara adeta bir piyango kazandırmış oldu. Galatasaray Spor Kulübü’nün eski başkanı görevinde bulunan Dursun Özbek dönemi içerisinde gerçekleştirilmiş olan ve o günün koşulları içinde 500 milyon dolar tutarındaki bir kaynak beklentisinde bulunmuş olan sarı-kırmızılılar, inşaat piyasasında yer alan duraklamadan dolayı istenilene ulaşmayı başarılamamıştı. İhalesi Yılmaz İnşaat aracılığıyla alınmış olan bu büyük projeyle alakalı olarak ilk etap satışları başlanmış lakin beklenmiş olan bir gelir sağlanamamıştı. Fakat söz konusu salgın, Galatasaray Spor Kulübü’nün bu projesi için çok büyük bir değer katmış oldu.

Gerek son dönemlerde insanların bahçeli bir durumda ve şehir dışında bir yaşamı tercih etmeye başlamış olması, gerekse konut kredisiyle alakalı faizlerin 0.64’e kadar düşüş göstermesi, ”Düşler Vadisi”ne karşı duyulan talebi adeta patlatmış oldu. İlk olarak burda yer alan 509 tane villanın 430 tanesinin satışı tamamlanmış oldu. O dönemler içerisinde 1 milyon Türk Lirası tutarında bulunan ücretlerle başlamış olan satışlarda, maliyet çıkıldıktan sonra gerçekleşmiş olan kârın %80’lik kısmının Galatasaray Spor Kulübüne kalacak olduğu açıklaması yapıldı.

Toplam da 1400 ila 1500 tane villa şeklinde planlanmış olan projenin ilk etabının yakın bir zaman içinde tamamlanacak olduğu da ifade edilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.