Galatasaray transfer döneminde kasasını doldurmayı başardı

0 12

Federasyonun tam olarak 493,3 milyon Türk Lirası tutarında harcama limiti koymuş olduğu Galatasaray Spor Kulübü içerisinde futbolculara ödenmiş olan garanti ödemeler 35 milyon Euro seviyesine çekilmiş oldu. Gelen ile birlikte gidenlerin maliyeti kıyaslandığı zaman Galatasaray Spor Kulübü’nün kasası içerisinde 10 milyon Euro tutarında para kalmış oldu.

Seri’nin yanı sıra Andona ile birlikte Lemina, Mariano, Selçuk, Nagatomo, Adem, Ahmet Çalık ve Jimmy ile yollarını ayırmış olan Galatasaray Spor Kulübü; Arda ile birlikte Emre Kılınç, Oğulcan, Kerem, Fatih, Etobo ve Omar’ı kadrosuna dahil etmiş oldu. Gelen ile birlikte gidenlerin maliyeti kıyaslandığı zaman kulübün kasası içerisinde 10 milyon Euro tutarında para kalmış oldu. Konya’ya gitmiş olan Ahmet Çalık 1.100.000 Türk Lirası tutarında fesih tazminatı ödemiş oldu. Karagümrük’e kiralanmış olan Jimmy’den 2.647.000 Türk Lirası tutarında para gelmiş olacak. 1.9 milyon Euro kazanmakta bulunan Donk ise 515.000 Euro ile yeni imza atmış oldu. Mevcut kadro içerisinde oyuncuları için 30,6 milyon Euro tutarında ve 38.1 milyon Türk Lirası tutarında garanti ücret ödeme sözü vermiş bulunan Galatasaray Spor Kulübü içerisinde takım bütçesi de nihayet 35 milyon Euro tutarına indirilmiş oldu.

2018 senesinin Ocak ayında başkan seçilmiş olan Mustafa Cengiz, maaş yükü tam olarak 50 milyon Euro’ya ulaşan bir takım devralmıştı. Transfer konusunda eleştirilmiş olan Cengiz başkanlığında bulunan yönetim, geleceği de düşünüp kemer sıkmış oldu ve UEFA’yla yapmış olduğu anlaşmaya da harfiyen uymuş bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.