Galatasaray Spor Kulübü Paulinho’yu gözüne kestirmiş durumda

0 36

Yeni sezonla alakalı kadrosunu daha şimdiden oluşturmaya başlamış bulunan Galatasaray Spor Kulübü, orta sahadaki transferi konusunda ilk sıra içerisine Brezilya asıllı yıldızlardan Paulinho’yu yazmış oldu. Çin’den ayrılma konusunda hazırlıklar yapan 32 yaşında bulunan dünya çapında üne sahip futbolculardan Paulinho’dan, Felipe Melo etkisi beklenmekte. Sambacı’yla ilk temasın gerçekleşmiş olduğu, Çin kulübünün ikna edilebilmesi amacıyla planların hazırlanmakta olduğu ifade edildi.

Tottenham Kulübü ile birlikte Barcelona Kulübü’nün formalarını giymiş olan, 56 defa Brezilya Milli Takımı’yla ilgili olarak ter dökmüş olan 32 yaşında bulunan futbolcu, şu dönemlerde kariyerini Çin’de devam ettiriyor. Fakat aynı Talisca gibi onun da vize problemi olduğu için, uzun bir zamandan beri takımı için forma giyememekte ve yaz sonuna dekte lisans alamıyor olacak. Galatasaray Spor Kulübü, Melo’nun birebir benzeri olarak öne çıkan Paulinho’yla anlaşma yapmak üzere.

Kulübü olan Guangzhou’yla 1 senelik daha mukavelesi bulunmakta olan Paulinho, yaz dönemi içerisinde Avrupa’ya kesin dönüş yapmanın hesaplarına başladı. 32 yaşında bulunan Paulinho, orta saha içerisinde ön libero, merkezin yanı sıra on numarada görev yapabilmekte. Fiziksel durumda bulunan özellikleri ve de teknik kapasitesi açısından da Melo’ya benzemekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.