Galatasaray seneler öncesinde yapılmış olan transferden tekrar para alacak

0 14

Uluslararasındaki Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), Malaga Kulübünün Nordin Amrabat transferi içerisindeki anlaşmanın tamamına uymadığından dolayı Galatasaray Spor Kulübü’ne 500.000 Euro tutarında ödeme yapmaları şeklinde karar vermiş olduğunu açıkladı. İspanyol asıllı ekip anlaşma içerisinde yer almış olan ‘hazırlık maçı gerçekleştirilecek’ şeklindeki ifadeye uymadığı gerekçe gösterilerek bu cezayı almış oldu.

Malaga Kulübünün Başkanı görevinde bulunan Jose Maria Munoz, Uluslararasındaki Spor Tahkim Mahkemesi (CAS)’nin Galatasaray Spor Kulübü’ne 500.000 Euro tutarında ödeme yapmaları şeklinde karar vermiş olduğunu açıklamış oldu. Nordin Amrabat’ın 2013 ila 2014 sezonu içerisinde gerçekleşmekte olan transferi esnasında yapılmış olan anlaşma üzerinde yer almakta bulunan ‘hazırlık maçı gerçekleştirilecek’ şeklindeki maddesine uyulmadığı gerekçe gösterilerek bu şekilde bir karar çıkmış olduğu ifade edildi.

Jose Maria Munoz yapmış olduğu açıklama içerisinde, ’48 saatlik zaman öncesinde Amrabat probleminden dolayı 500.000 Euro ödeme yapmamı gerektiği ifade edildi. Malaga Spor Kulübü’nün Galatasaray Spor Kulübü ile bir maç yapması gerekliydi ve bu maç gerçekleştirilmemiş. Ortalama 15 defa talep olmuş fakat gerçekleşmemiş.’ ifadelerine yer verdi.

Galatasaray Spor Kulübü, 2015 senesi içerisinde Nordin Amrabat’ı 3,5 Milyon Euro tutarındaki bonservis bedeli ve ayrıca İstanbul ili içerisinde bir hazırlık maçının oynanması karşılığıyla Malaga’ya yollamıştı. Malaga Kulübü’nde 6 ay oynamış olan Fas asıllı oyuncu, hemen sonrasında 8,4 Milyon Euro tutarındaki bonservis bedeli ile Watford’a transfer edilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.