Galatasaray ile Roma yetkilileri görüşmeye başladı

0 11

Galatasaray Spor Kulübü ile birlikte Serie A devlerinden Roma arasında yer alan görüşmeler devam ediyor. İtalyan ekibinin yetkili isimleri, Brezilya asıllı futbolcuyla ilgili olarak özel uçakla İstanbul’a gelmiş oldu. Yıldız bir durumdaki savunmacı için 12 milyon Euro tutarında paket sunulmuş olduğu ifade edilirken teklifin kabul edilmediği de ifade edildi.

Galatasaray Spor Kulübü içerisinde transfer çalışmaları aralıksız olarak devam ederken son günlerin gündemden düşmemekte olan ismi de Marcao olmuş durumda. Hafta başlangıcında Brezilya asıllı stoperin transferini bitirme konusunda isteği bulunan- Roma’da yetkili isimler İstanbul iline gelmiş oldu. Özel bir uçak kiralayıp İstanbul’a gelmiş olan yöneticilerin Galatasaray Spor Kulübü ekibiyle kıran kırana bir pazarlığa oturmuş olduğu iddia edildi.

Roma heyetinin söz konusu bu görüşme esnasında sunmuş olduğu birinci teklif 10 milyon Euro tutarında net, bonuslarla beraber de toplamda 12 milyon Euro tutarında bir paket olmuş durumda. Fakat Galatasaray Spor Kulübü bu söz konusu teklife rakamı düşük bulup olumsuz bir cevap vermiş oldu.

İstanbul ili içerisinde gerçekleşmekte olan bu görüşme esnasında taraflar el sıkışamamış olsa bile Roma geçmiş olduğumuz gün resmi bir durumdaki teklifi 13 milyon Euro tutarına çıkartmış oldu. Şimdi ise tarafların arasında yalnızca 2 milyon Euro tutarında bir fark kalmış oldu.

Galatasaray Spor Kulübü de başarı odağına sahip uzun vadeye yayılmış olan bu maddeleri çıkartarak Marcao ile ilgili direkt bir şekilde 15 milyon Euro tutarında para istedi. Başakşehir Spor Kulübü maçına konsantre olmuş durumdaki Galatasaray Spor Kulübü ile Roma’nın arasında gelecek hafta gerçekleştirilecek görüşme esnasında söz konusu bu transferin kesinlik kazanması beklenmekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.