FIFA transfer takvimini belirlemiş durumda

0 11

Koronavirüs pandemisinden dolayı liglerin ortalama bir şekilde üç ay ertelenmiş olmasından dolayı transfer döneminin tarihi de değişmiş oldu. Türkiye içerisinde profesyonel ligler üzerinde transfer dönemi 1 Temmuz tarihi içerisinde başlayarak 22 Eylül tarihi içerisinde sona ermiş olacak.

Koronavirüsten ötürü ertelenmiş olan bütün Avrupa ligleri üzerinde yaz transfer döneminin tam olarak ne zaman başlayıp bitecek olduğu meraklı bir şekilde beklenmekteyken, FIFA söz konusu ülkelerin takvimini belirlemiş durumda. Buna bakılırsa Türkiye içerisinde yaz transfer dönemi 1 Temmuz tarihi içerisinde açılmış olacak ve 22 Eylül tarihi içerisinde de sona ermiş olacak. Takımlar bu söz konusu dönem içinde yeni oyuncuları transfer ederek FIFA sistemine kaydettirebiliyor olacaklar. Türkiye içerisinde devre arası transfer dönemi konusunda çok büyük bir değişiklik olmaz iken, 1 Ocak tarihi ila 28 Ocak tarihlerinin arasında transferler gerçekleştirilebiliyor olacak.

Güncellenmiş olan tabloya bakılırsa İngiltere içerisinde 19 Haziran tarihi ila 10 Eylül tarihlerinin arasında, İspanya içerisinde 1 Temmuz tarihi ila 14 Eylül tarihlerinin arasında, sezonu iptal etmiş olan Fransa’da ise 1 Temmuz tarihi ila 18 Eylül tarihlerinin arasında, İtalya içerisinde 1 Temmuz tarihi ila 2 Eylül tarihlerinin arasında, ligleri en erken başlatmış bulunan Almanya’da da 1 Temmuz tarihi ila 2 Eylül tarihlerinin arasında transferler kaydettirilebiliyor olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.