FIFA federasyonlara destek olacak

0 18

FIFA, yeni tip olarak karşımıza çıkan corona virüs (Covid-19) salgını sebebiyle meydana gelen ekonomik sorunlardan dolayı paydaşlarına tam tamına 1,5 milyar dolar tutarında destek verecek olduğu duyurusunda bulundu. Federasyonlar için ayrıca 1 milyon dolar tutarındaki bir paranın hibe edilecek olduğu, 5 milyon dolar tutarına kadar da faizsiz kredi hakkı tanınacak olduğu belirtildi.

FIFA tarafından yapılmış olan açıklama üzerinde, salgından ötürü meydana gelen ekonomik sorunlardan dolayı 211 tane federasyonla beraber altı tane konfederasyona 1,5 milyar dolar tutarında destek verilecek olduğu duyurusu yapıldı.

Söz konusu bu ödemelerden, kadın ile birlikte erkek profesyonel futbolunun yanında genç bir durumdaki futbol organizasyonlarının da hibe ya da kredi yoluyla faydalanabilecek oldukları ifade edildi.

Federasyonlar için de futbolu korumasının yanı sıra tekrardan başlatabilmesi amacıyla 1 milyon dolar tutarındaki paranın hibe edilecek olduğu, 5 milyon dolar tutarına kadar da faizsiz kredi hakkı verilecek olduğu belirtildi. Her bir federasyonun ayrıca kadın futboluyla ilgili olarak 500.000 dolar tutarındaki ilave hibe alabilecek olduğu da ifade edildi. Konfederasyonlara de ikişer milyon dolar tutarında hibe verilecek olduğu ve aynı zamanda dört milyon dolar tutarına kadar faizsiz kredi imkanı sağlanacak olduğu duyurusu yapıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.