Euro 2020’deki en değerli isim Kylian Mbappe

0 5

KPMG Football Benchmark ekibinin yapmış olduğu değerlendirmelere bakılırsa; Avrupa Futbol Şampiyonası’nda yer alan en değerli 10 tane futbolcunun toplamda yer alan değeri 1 milyar 189 milyon Euro tutarındayken, zirve noktasında 189 milyon Euro tutarındaki bir değerle Fransa’nın yıldızı Kylian Mbappe yer almış oldu. 127 milyon Euro tutarındaki değeri ile Harry Kane ikinci sıra içerisinde, üçüncü sıra içerisindeyse 121 milyon Euro tutarıyla Marcus Rasford mevcut.

Avrupa Futbol Şampiyonası’nın (Euro 2020) mevcut durumdaki heyecanı bütün hızıyla sürmekteyken, KPMG Football Benchmark platformunda yer alan ekip, turnuva esnasında forma giymiş olan ”En değerli 10 futbolcu”yu açıklamış oldu.
Toplam olarak 621 tane futbolcunun mücadele etmekte olduğu Avrupa Futbol Şampiyonası’nda yer alan en değerli 10 tane futbolcunun toplamda yer alan değeri 1 milyar 189 milyon Euro tutarındayken, ilk sırada Fransa’nın yıldız isimlerinden Kylian Mbappe yer almış oldu. 189 milyon Euro tutarındaki piyasa değeri ile zirveye çıkmış olan 22 yaşındaki ünlü futbolcu, şu dönemlerde dünyanın da en değerli futbolcusu konumu üzerinde yer almakta.

Kylian Mbappe’nin hemen sonrasında İngiltere’nin golcülerinden biri olan Harry Kane, 127 milyon Euro tutarındaki değeri ile ikinci sıra içerisinde, bir başka İngiliz Marcus Rashford ise 121 milyon Euro tutarındaki değeriyle üçüncü sırada yer almış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.