Drogba’dan fransızlara çok sert bir tepki

0 14

Galatasaray Spor Kulübünün eski futbolcularından biri olan Didier Drogba, Fransız televizyonu içerisinde açıklamalarda bulunmuş olan bir yoğun bakım servisi sorumlu personelinin yeni corona virüsüyle alakalı aşının Afrika’da denenmesini önermiş olmasına çok büyük bir tepki göstermiş durumda. Afrikalı insanların bir kobay gibi görülüyor olmasının ”iğrenç’ bir durumda bulunduğunu da ifade eden Drogba, Afrika asıllı liderlerin vatandaşlarını korumasının gerekli olduğunu ifade etti.

Fildişi Sahilli eski futbolculardan biri olan Didier Drogba, Fransız televizyonlarından birinde yer almış olan ”yeni tip Corona virüsü (Covid-19) ile alakalı aşının Afrika’da denenebilecek olduğu” şeklinde yer alan ifadelere tepki göstermiş oldu.

Drogba, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama içerisinde söz konusu bu, ifadelerin kabul edilemez olduğunu vurgulayıp, ”Afrika hiç bir şekilde bir test laboratuvarı değildir. Bu çok fazla alçaltıcı ve de ırkçı ifadeleri şiddetle kınamaktayım.” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Afrikalı insanların kobay şeklinde görülüyor olmasının ”iğrenç” durumda bulunduğunu ifade eden Drogba, Afrika asıllı liderlerin vatandaşlarını korumasının gerekli olduğunu da ifade etti.

Drogba açıklaması içerisinde; ”Dünya ekonomisi için darbe vurmuş olan ve nüfusu kırıp geçirmekte olan bu çılgın virüsten kendimizi kurtaralım.” şeklindeki ifadesine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.