Cem Bölükbaşı tarihe geçmiş durumda

0 16

Esporda kazanmış olduğu dünya şampiyonluklarının hemen sonrasında gerçek pistler üzerinde de başarılarını sürdürmekte olan Cem Bölükbaşı, kariyerinde çıkmış olduğu ilk Euroformula Open yarışını da birinci bitirmiş oldu. Böylece dünya üzerinde espor dünyasından gelerek bir Formula serisi içerisinde birincilik kazanmış olan ilk yarış pilotu olarak öne çıktı.

Cem Bölükbaşı, 10 Temmuz ila 11 Temmuz tarihleri içerisinde Hungaroring Macaristan pistinde gerçekleşmiş olan ilk Euroformula Open yarışını birinci olarak tamamlayıp dünya üzerinde espordan gelerek Formula yarışı kazanmış olan ilk ve tek yarış pilotu olmuş durumda. Cem Bölükbaşı, hafta sonu gerçekleşmiş olan üç tane yarışta arka arkaya iki yarışta podyuma çıkmış oldu ve şampiyona içerisinde hafta sonunun en fazla puan toplamayı başaran pilotu olmayı da başarmış oldu.

Bölükbaşı, podyum üzerinde birincilik kupasını alarak Macaristan pisti üzerinde İstiklal Marşı dinletmiş olduğu ilk zaferi içerisinde yarışa beşinci sıradan başlamış idi. Cem Bölükbaşı, Euroformula Open’in 11 Temmuz tarihi içerisinde gerçekleşen ikinci yarışına altıncı sıradan başlayarak üçüncü tamamlamış oldu. Yoğun bir şekilde devam eden yağmur etkisinden dolayı çok sık bir şekilde güvenlik aracının devreye girmiş olduğu üçüncü ve son yarış esnasında çok sıkı bir mücadele vermiş oldu ve yarışı yedinci sırada bitirmeyi başardı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.