Buket Gülübay tekrar VakıfBank’ta yer alacak

0 18

Yeni sezonla alakalı transfer çalışmalarını aralıksız olarak devam ettiren VakıfBank Spor Kulübü, ardımızda bırakmış olduğumuz iki sezonda Sistem 9 Yeşilyurt’ta kiralık pozisyonunda forma giymiş olan Buket Gülübay’ı tekrardan kadrosuna dahil etti. VakıfBank altyapısı içerisinden yetişmiş olan genç oyuncu, iki sezonun hemen sonrasında tekrardan sarı siyahlı formayı giymiş olacak.

2020-2021 dönemindeki sezonu Sultanlar Ligi ile birlikte Kupa Voley’de şampiyon pozisyonunda, CEV Şampiyonlar Ligi içerisinde de gümüş madalyayla tamamlamayı başaran VakıfBank Spor Kulübü, transfer konusundaki çalışmalarını da sürdürüyor.

Ardımızda bırakmış olduğumuz iki sezonu kiralık pozisyonunda Sistem 9 Yeşilyurt forması giyip geçirmiş olan pasör Buket Gülübay iki sezonluk bir aranın sonrasında VakıfBank’a dönüş yaptı. Gülübay, VakıfBank forması ile 2018-2019 sezonu içerisinde bir FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası şampiyonluğunun yanı sıra bir tane Türkiye Ligi şampiyonluğuyla beraber bir tane de CEV Şampiyonlar Ligi üçüncülüğü kazanmış idi.

28 Şubat 1999 tarihi içerisinde İstanbul ilinde dünyaya gözlerini açan Buket Gülübay, voleybola 12 yaşlarındayken VakıfBank altyapısında başlamıştı. VakıfBank forması ile birlikte iki yıl arka arkaya hem yıldızlar hem ise gençler kategorisi içerisinde şampiyonluk yaşamış olan Buket Gülübay, daha sonra ise Bahçelievler Voleybol Kulübü içerisinde kiralık pozisyonunda forma giymiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.