Brezilya içerisinde tarihi bir karara imza atıldı

0 12

Brezilya’da yer alan Maracana Stadı’nın ismi değişecek. Dünya çapında üne sahip olan stada futbol efsanelerinden biri lan Pele’nin isminin verilmesi konusunda karar alındı. Pele, kariyerindeki 1000. golü de Maracana Stadı içerisinde atmıştı. Stadın adı da, ‘Edson Arantes do Nascimento – Kral Pele’ şeklinde değiştirilmiş olacak.

Brezilya’da yer alan dünya çapında üne sahip Maracana Stadı’na 80 yaşında bulunan futbol efsanelerinden Pele’nin isminin verilmesi konusunda karar alındı. Brezilya basını içerisinde yer almış olan haberlere bakılırsa, Rio de Janeiro Eyaletinde yer alan Yasama Meclisi, stadın adının ‘Edson Arantes do Nascimento – Kral Pele’ şeklinde değiştirilmesi için onay vermiş oldu.

Söz konusu bu kararın, eyalette görevli olan valinin de onaylamasıyla beraber resmi hale geleceği ifade edildi. Tam ismi Edson Arantes do Nascimento olarak bilinen Pele, kariyerinde yer alan bininci golünü Maracana Stadı’nda atmış idi. Futbol ile alakalı tarihin en iyileri arasında gösterilmeke olan, ‘Futbolun Kralı’nın yanı sıra ‘Kral Pele’ benzerindeki lakaplar takılmış olan Brezilya asıllı eski oyuncu, FIFA Dünya Kupası’nı tam tamına üç defa kazanmış olan tek futbolcu olma özelliğini de taşımakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.