Bom Karting Takımı’nın ilk yarışı tamamlanmış durumda

0 26

Borusan Otomotiv Motorsport’un genç durumda bulunan sporcuları motor sporlarının geleceğine kazandırabilme maksadıyla başlatmış olduğu karting projesinin dahilinde kurulmuş olan BOM Karting Takımı, sezona çok hızlı bir şekilde başlamış oldu. Kız sporculardan meydana gelen söz konusu bu takım, Türkiye Karting Şampiyonası’nın 4 Haziran ile birlikte 5 Haziran ve 6 Haziran tarihleri içerisinde gerçekleştirilen ilk yarışını başarıyla tamamlamış oldu.

2008 senesinde Borusan Otomotiv aracılığıyla ülkemiz içerisinde sporun gelişmesinin yanı sıra genç yaştaki sporcuları destekleyebilmek ve de Türkiye’yi yurt dışında temsil edebilme maksadıyla kurulmuş olan Borusan Otomotiv Motorsport, ülkemiz için yeni yetenekler kazandırmayı sürdürüyor. Motor sporları için genç yaştaki sporcular kazandırmanın yanı sıra sporun altyapısının gelişmesi konusuna katkıda bulunma maksadıyla 2020 senesinde kurulmuş olan BOM Karting Takımı, korona virüsü salgınından dolayı ardımızda bırakmış olduğumuz sene organize edilememiş olan Türkiye Karting Şampiyonası’nın 2021 sezonuna çok sıkı antrenmanlarla hazırlanmış oldu ve 2021 Türkiye Karting Şampiyonası’nın 4 Haziran ile birlikte 5 Haziran ve 6 Haziran tarihlerinde Tuzla ilçesinde gerçekleştirilen ilk yarışında boy göstermiş oldu.

15 tane sporcunun katılım göstermiş olduğu Formula Senior kategorisi içerisinde 19 yaşında bulunan sporcumuz Ayda Biter genel bir durumdaki klasmanı 11. sıra içerisinde, kadınlar klasmanını da 3. sıra içerisinde tamamlamayı başarmış oldu. 11 tane sporcunun mücadele etmekte olduğu Mini kategorisi sporcularımız arasındaki 12 yaşında bulunan Zeynep Büyükpınar genel bir durumdaki klasmanı 8. sıra içerisinde, kadınlar klasmanını da ikinci sırada tamamlamış oldu. Öteki sporcumuz 12 yaşında bulunan Ada Karayel de genel bir durumdaki klasmanı 11. sıra içerisinde, kadınlar klasmanını da üçüncü sırada tamamlamış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.