Bodrum ilçesinde yeni bir ilk!

0 15

Bodrum ilçesi, bu sene 23 Nisan ile birlikte 24 Nisan ve 25 Nisan tarihleri içerisinde dünya üzerindeki en zor mücadeleleri arasında yer almış olan ‘Triatlon Yarışı ‘na ev sahipliği yapma konusunda hazırlıklar yapıyor.

‘Rekabetin cinsiyeti mi olur?’ şeklindeki sloganla bu sene ilk defa ‘Man & Woman Challenge’ ismiyle düzenlenecek olan organizasyon, Muğla Valiliği’nin yanı sıra Türkiye Triatlon Federasyonu ile birlikte Bodrum Belediyesi, Climbolic Outdoor Sports, DoubleTree By Hilton Bodrum Işıl Club Resort, Çağdaş Holding, Bitci ve Yeniköy Kemerköy Santralleri’nin destekleri sayesinde gerçekleşmiş olacak.

Kuvvetin yanı sıra dayanıklılık gerektirmekte olan; yüzme ile beraber bisiklet ve de koşu olmak üzre tam olarak üç tane farklı parkurda gerçekleşeceği açıklanan triatlon yarışmaları, bu özellikleri ile beraber dünya üzerindeki en zor mücadeleleri arasında başı çekmekte. İşte bu çok renkli durumda olan mücadele bu sene Türkiye’de de nefeslerin tutulmasını sağlamış olacak. Engin Çetinay ile birlikte Ali Cem Aktaş ve geçmiş dönemlerinde milli bir triatlet olarak tanınan Mert Onaran’ın organizatörlüğünde düzenlenmiş olan triatlon yarışmasının adresi de Bodrum ilçesi şeklinde belirlenmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.