Beşiktaş için yeni bir sağ bek adayı

0 8

Sangare’nin Fenerbahçe Spor Kulübü’ne imza atmış olmasının hemen sonrasında B planını devreye sokmuş olan Beşiktaş Spor Kulübü, Manchester United’ın genç futbolcularından biri olan Fosu-Mensah ile alakalı teklifte bulundu. Sözleşmesi önümüzdeki sene içerisinde sona erecek olan 22 yaşında bulunan sağ bekin menajeri, Beşiktaş Spor Kulübünde yer alan yöneticilere de şartlarını sunmuş oldu.

Futbolcunun isteklerinin hususunda özel bir anlaşma sağlanmış oldu ve Beşiktaş Spor Kulübü’de, İngiliz devinin kapısını çalmış oldu. Transfer limiti olmasından ötürü futbolcuyu bonservisi ile birlikte kadroya dahil edemeyen Beşiktaş Spor Kulübü, Timothy Fosu-Mensah ile ilgili olarak sezon sonrasında mecburi satış opsiyonlu bir kiralama teklifinde bulundu. Galatasaray Spor Kulübü’nün Luyindama’yı transfer etmiş olduğu plandan yola çıkmış bulunan Beşiktaş Spor Kulübü’nün yönetimi sezon sonrasına 3 milyon Euro mecburi satış opsiyonuyla ilgili olarak Kırmızı Şeytanlarla pazarlık masasına oturmuş oldu. Oyuncuyla ilgili olarak 5 milyon euro tutarında bonservis talep eden Ada ekibi ile pazarlıklar devam ediyor.

M. United kulübü içerisinde düzenli bir şekilde forma şansı bulamamış olan ve. üçüncü sağ bek konumuna düşmüş bulunan Hollandalı, daha öncesinde ise Cyristal Palace ile birlikte Fulham kulüplerinde kiralık oynamış oldu. Bu sezon içerisinde sözleşmesi sona erecek olmasına karşın yeni sözleşmeye imza atma konusunda isteği bulunmayan Mensah, daha öncesinde ayrılma konusunda isteğinin olduğunu açıklamıştı. İngiliz ekibi içerisinde forma giymiş olan Mensah, kulüp kariyeri içerisinde 65 tane maçta forma giymiş oldu. 22 yaşında bulunan oyuncu bu periyot içerisinde bir tane gol atmışken üç tane de asist yapmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.