Bayern Münih’in rakibi kesinleşti

0 11

FIFA Kulüpler Dünya Kupası içerisinde ev sahibi olan El-Duhail Kulübünü 1 – 0’lık skorla yenmiş olan El Ehli, yarı finale çıkmış oldu ve ayrıca UEFA Şampiyonlar Liginin şampiyonu olarak öne çıkan Bayern Münih Kulübünün rakibi olmuş durumda.

Katar içerisinde düzenlenmiş olan 17. FIFA Kulüpler Dünya Kupası esnasında, Katar Birinci Ligi şampiyonlarından biri olan El-Duhail Kulübüyle, Afrika Futbol Konfederasyonunun Şampiyonlar Ligi’ni kazamayı başaran Mısır ekiplerinden El Ehli Kulübü karşı karşıya gelmiş oldu. El Ehli adlı kulüp, Er Reyyan kenti içerisinde yer alan Education City Stadı içerisinde gerçekleşen söz konusu bu mücadeleyi, El-Şehat’ın 30. dakikaya gelindiğinde atmış olduğu golle 1 – 0’lık skorla kazanmış oldu.

Mısır ekiplerinden 8 Şubat tarihinde gerçekleşen yarı final esnasında, UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonlarından biri olan Bayern Münih ile karşılaşmış olacak. Yeni tipteki koronavirüs salgınından dolayı ertelenmiş olan 2020 FIFA Kulüpler Dünya Kupası, 11 Şubat tarihinde gerçekleşeceki final maçı ile birlikte sona ermiş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.