Bayern Münih kulübü örnek bir davranışa imza attı

0 13

Almanya Bundesliga devlerinden biri olarak tanınan Bayern Münih kulübü, corona virüse karşı başlamış olduğu koruyucu maske satışlarından elde etmiş olduğu büyük bir geliri yardım kuruluşlarına bağışlamış durumda. Bavyera’nın temsilcisi, 24 Nisan tarihi içerisinde başlatılmış olan maske satışlarından tam tamına 250.000 euro tutarında bir gelir sağlamış olduğu konusunda açıklamada bulundu.

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) ekipleri arasında bulunan Bayern Münih kulübü, corona virüse karşı koruyucu maske satışlarından elde etmiş olduğu dev geliri yardım kuruluşlarıyla alakalı başlatılmış olan özel bir kampanyaya bağışlamış durumda.

Bavyera ekibi tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde, kulübün 24 Nisan tarihinde başlatılmış olan koruyucu maske satışlarından tam tamına 250.000 euro tutarında gelir sağlamış olduğu ifade edildi. Bu söz konusu rakamın, futbolculardan Joshua Kimmich ile birlikte Leon Goretzka’nın yeni tipte karşımıza çıkan corona virüsü (Covid-19) salgınlarından etkilenenlere yardımda bulunan kuruluşlara destek amacıyla başlatmış olduğu özel kampanyaya bağışlanmış olduğu da ifade edildi.

Bayern Münih kulübünün Yönetim Kurulu Başkanı görevinde bulunan Karl-Heinz Rummenigge, söz konusu bu kampanyadan memnuniyet duymakta olduğunu ifade ederek iki ünlü futbolcuya da teşekkür etmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.