Başakşehir’in kasasına ne kadar para girecek?

0 15

Süper Lig’in 33. haftası içerisinde Medipol Başakşehir Kulübü, kendi sahası üzerinde Hes Kablo Kayserispor kulübünü 1 – 0’lık skorla mağlup edip 2019-2020 sezonunu şampiyon olarak tamamlamış bulundu. Başakşehir Kulübü, bütün gelirler hesaplandığı zaman 295 milyon Türk Lirası tutarına sahip parayı kasasına koymuş bulundu. Bu sezon içerisinde UEFA Avrupa Ligi’nde elde etmiş olduğu gelirle beraber mevcut kazancı ortalama 420 milyon Türk Lirası tutarında olacak.

Medipol Başakşehir Kulübü, Süper Lig içerisinde Trabzonspor Kulübünün İttifak Holding Konyaspor kulübüne tam tamına 4 – 3’lük skorla yenilmiş olmasıyla bitime bir hafta kalmışken şampiyon oldu. Başakşehir Kulübü, Süper Lig içersinde kazanmış olduğu şampiyonlukla beraber çok önemli bir gelirin de sahibi olmuş bulundu.

Süper Lig içerisinde mücadele ettiğinden dolayı 38 milyon Türk Lirası tutarında ”ayak bastı” parası almış bulunan Medipol Başakşehir Kulübü, 68 milyon Türk Lirası tutarına kadar ulaşan performans priminin de sahibi olmuş bulundu. Başakşehir kulübü, şampiyonluk primi şeklinde açıklanan 36 milyon Türk Lirasını daha kasasına koymuş bulunacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.